پلکسر بینی چیست؟

پلکسر بینی چیست؟ یکی از روش‌های تغییر شکل و کوچک کردن بینی بدون جراحی و بیهوشی است. در این مقاله در مورد روش انجام پلکسر بینی، پلکسر بینی گوشتی و استخوانی، تفاوت پلکسر با پلاسما جت، مراقبت‌های پس از انجام پلکسر بینی، عوارض جانبی و ماندگاری پلکسر بینی و هزینه کوچک کردن بینی با پلکسر صحبت کردیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کوچک کردن بینی گوشتی با پلکسر

پلکسر بینی چگونه انجام می‌شود؟

پلکسر بینی نیازی به بیهوشی نخواهد داشت و بنابراین نیازی به هماهنگی برای همراهی شخصی برای ملاقات ندارید.

پس از شروع درمان اقدامات زیر انجام خواهد شد:

 • یک کرم بی‌حسی موضعی روی بینی شما استفاده می‌شود. پس از استفاده 20 تا 30 دقیقه صبر می‌کنید تا بی‌حسی کاملا اثر کند.
 • سپس یخ روی بینی شما قرار داده می‌شود تا اثر بی‌حسی بیشتر شود. همچنین خطر کبودی و قرمزی پس از درمان را کاهش می‌دهد.
 • در این مرحله، پزشک از دستگاه پلکسر بینی استفاده می‌کند. این درمان با نقاط ایجاد شده توسط دستگاه پلکسر برای تصعید (تبدیل جامد به گاز) سلول‌های سطحی پوست بدون خونریزی یا آسیب به بافت اطراف انجام می‌شود. جت پلاسما دارای توانایی منحصر به فردی در تصعید ملایم پوست هدف است. فرآیند پوسته‌های کربنی را بر جای می‌گذارد که در روزهای آینده پس از درمان می‌ریزند و در نهایت پوست بازسازی می‌شود.
دستگاه پلکسر بینی

تفاوت پلکسر بینی با پلاسما جت

دستگاه پلکسر با پلاسما جت تفاوت دارد. پلاسما جت به نسبت دستگاه پلکسر از فاصله دورتری انجام می‌شود و همین مورد باعث غیر قابل کنترل بودن انرژی پلاسما جت است و بیشتر به عمق پوست نفوذ می‌کند و باعث سوختگی و اسکار می‌شود.

بنابراین دوره نقاهت طولانی‌تری دارد. در صورتی که دستگاه پلکسر عمق نفوذ کمتری دارد و آسیب پوست در این روش کمتر است. توجه داشته باشید که هر روش کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی، موقت و با عوارض جانبی بسیاری است که تا مدت‌ها اثر عوارض آن باقی می‌ماند.

کاندیدای انجام پلکسر بینی

کوچک کردن بینی با پلکسر برای همه افرادی که به دنبال تغییر شکل و کوچک کردن بینی خود هستند، توصیه نمی‌شود. پلکسر بینی مشکل ساختاری (مثل انحراف سپتوم) که باعث مشکلات تنفسی می‌شود را ترمیم نمی‌کند. اگر بینی شما شکسته باشد و می‌خواهید ظاهر کجی بینی خود را برطرف کنید رینوپلاستی غیرجراحی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

پلکسر بینی و در کل همه روش‌های کوچک کردن بینی بدون جراحی، نتیجه طبیعی و زیبایی ندارد و علاوه بر آسیبی که به پوست شما زده می‌شود، ساختار و فرم بینی را تغییر نمی‌دهد. ساختار کلی بینی تنها با عمل بینی توسط بهترین جراح در مشهد برطرف می‌شود.

[irp posts=”1042″ name=”بهترین جراح بینی در مشهد سال 1401 کیست؟”]

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین جراح زیبایی بینی در شهر خود، با مشاورین ایران دکتر آنلاین ارتباط برقرار کنید:

عکس قبل و بعد پلکسر بینی

در ادامه چند نمونه از عکس‌های قبل و بعد کوچک کردن بینی با پلکسر را مشاهده می‌کنید.   

قبل و بعد از پلسما جت
نمونه عکس قبل و بعد پلکسر بینی
کوچک کردن بینی گوشتی با پلکسر
نمونه عکس قبل و بعد از پلاسما جت
قبل و بعد پلکسر بینی استخوانی
قبل و بعد کوچک کردن بینی با پلکسر

عوارض پلکسر بینی

کوچک کردن بینی با پلکسر همیشه موفقیت آمیز نیست و نتایج اغلب غیرطبیعی دارد. این روش به دلیل عوارض غیر قابل جبرانی که دارد در بسیاری از کشورها ممنوع شده است. از جمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سوزش و قرمزی ناشی از ورود سوزن دستگاه پلکسر

به دلیل انرژی و حرارت بالای دستگاه سوزش و قرمزی ناشی ورود سوزن دستگاه در ناحیه ایجاد میشود که پزشک برای کاهش و تحمل قرمزی آن باید دارو تجویز کند. در صورت تجویز نکردن دارو خودسرانه از مصرف هر دارویی جدا خودداری کنید.

سوختگی پوست با پلکسر بینی

تغییر شکل نامناسب بینی

با توجه به اینکه در این روش ساختاری کلی بینی تغییر نمی‌کند و فقط برای کاهش ورم بینی‌های گوشتی انجام می‌شود نتیجه طبیعی و رضایت‌بخشی ندارد.

تغییر شکل بینی با پلاسما جت

ماندگاری موقت

کوچک کردن بینی گوشتی از طریق پلکسر توجه به نوع پوست فرد حدود 10 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد که عدم ماندگاری دائمی این روش یکی از دلایل رد آن می‌باشد.

ایجاد زخم روی پوست و التهاب

معمولا قرمزی ایجاد شده روی پوست با ورم همراه است این التهاب ممکن است همراه با بی‌حسی و خواب‌گرفتگی باشد که با توجه به نوع پوست زمان بهبود آن متفاوت است.

عوارض سوختگی پلکسر بینی

خارش پوست در قسمت درمان

از دیگر عوارض پلکسر بینی گوشتی، خارش پوست در ناحیه درمان است و برای رفع آن باید از داروهای ضدخارش که پزشک تجویز می‌کند استفاده کنید. خارش پوست ممکن است تا چند روز ادامه داشته باشد. 

احساس گرما و گرگرفتگی

به دلیل گرمای بیش از حد دستگاه پلکسر و انرژی آزاد شده از آن در محل درمان فرد احساس گرما و گرگرفتگی دارد. دقت داشته باشید که تا رفع کامل التهاب و گرمای ناحیه درمان از تماس با آب خودداری کنید و همچنین برای رفع آن به هیچ عنوان از کمپرس سرد استفاده نکنید.

عوارض جانبی پلکسر بینی

ایجاد کبودی در ناحیه درمان

کبودی در ناحیه درمان در بعضی افراد بیشتر است و ممکن است تا چند روز ادامه داشته باشد که به دلیل خون مردگی در ناحیه درمان است.

طول دوره درمان با پلکسر بینی

زمان انجام پلکسر بسته به ناحیه درمان و نوع بینی شما حدود 20 تا 60 دقیقه در هر جلسه است. ممکن است یک تا سه جلسه برای هر ناحیه در فواصل 6 تا 8 هفته مورد نیاز باشد. 

آیا پلکسر بینی برای بینی‌های استخوانی مناسب است؟

همانطور که می‌دانید پلکسر بینی استخوانی یا غضروفی به دلیل بافت استخوانی که دارد نتیجه قابل قبول ندارد و بهترین گزینه برای کوچک کردن بینی‌های استخوانی جراحی عمل زیبایی بینی است. این روش بیشتر برای بینی‌های گوشتی که بافت آن از چربی است کاربرد دارد.

پلکسر بینی گوشتی و عوارض آن

شما می‌توانید جهت مشاوره عمل جراحی بینی با کارشناسان ایران دکتر آنلاین به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید:

ماندگاری پلکسر بینی چقدر است؟

آیا پلکسر بینی دائمی است؟ تاثیر کوچک کردن بینی با پلکسر به پوست و نوع بینی شما بستگی دارد ولی به طور معمول حدود 10 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد و به هیچ عنوان ماندگاری و تغییر شکل دائمی ندارد. پلکسر بینی نیاز به درمان‌های مکرر دارد.

برای کسانی که ناهنجاری‌های قابل توجه بینی دارند یا کسانی که به دنبال کاهش چشمگیر اندازه بینی خود هستند حتما عمل جراحی زیبایی بینی توصیه می‌شود.

هزینه پلکسر بینی چقدر است؟

قیمت پلکسر بینی به عوامل مختلفی از جمله پزشک، کلینیک مورد نظر، نوع بینی و تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت هزینه این روش از 400 هزار تومان شروع می‌شود و با توجه به نوع پوست و تعداد جلسات افزایش می‌یابد. همچنین پلکسر بینی در شهرهای مختلف قیمت متفاوتی دارد.       

جهت اطلاع از هزینه جراحی زیبایی بینی در شهر خود، با مشاورین ایران دکتر آنلاین به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید:

مراقبت‌های پس از پلکسر بینی

یک سری مراقبت‌هایی پس از روش پلکسر نیاز است که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • از انجام ورزش به مدت 24 ساعت خودداری کنید
 • به مدت 30 روز پس از درمان در معرض نور خورشید مستقیم قرار نگیرید
 • استفاده از کرم‌های ترمیمی پوست
 • عدم استفاده از کرم‌های آرایشی به مدت 7 روز
 • به مدت 5 روز از تماس آب با ناحیه درمان خودداری کنید
 • از دست زدن و برداشتن زخم‌ها خودداری کنید
 • عدم فشار آوردن به بینی و صورت
 • از رفتن به استخر و جکوزی به مدت 7 روز اجتناب کنید

آیا پلکسر بینی درد دارد؟

تقریبا همه بیماران در طول درمان می‌توانند بنشینند و صحبت کنند. قبل از انجام پلکسر، بینی شما کامل بی‌حس می‌شود و مراقبت‌های بعدی در کلینیک شامل خنک‌کننده و همچنین استفاده از ژل تسکین‌دهنده انجام می‌شود.

کاربردهای دیگر پلکسر برای صورت

پلکسر کاربردهای دیگری هم دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • اصلاح چشم و پلک
 • لیفت صورت و گردن (برای پوست اضافی)
 • خطوط عمیق اطراف دهان، اخم
 • سفت کردن پوست برای مناطق کوچک
 • درمان ضایعات و خال‌های پوستی یا برجسته
پلکسر چشم و پلک

شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی بینی و همچنین دریافت ویزیت اولیه رایگان، با مشاورین ایران دکتر آنلاین ارتباط برقرار کنید:

سخن آخر

با توجه به موارد ذکر شده، به طور کلی کوچک کردن بینی با پلکسر عوارض غیرقابل جبران زیادی دارد که انجام آن با ریسک زیادی همراه است. همچنین ماندگاری و تغییر شکل دائمی ندارد که همین امر باعث می‌شود گزینه مناسبی برای تغییر شکل بینی نباشد.

توجه داشته باشید که پلکسر بینی و سایر روش‌های کوچک کردن بینی فقط تبلیغات است و جراحی بینی در تهران بهترین و مطمئن‌ترین روش برای تغییر شکل بینی با ماندگاری دائمی است. شما می‌توانید با مشاورین ایران دکتر آنلاین ارتباط بگیرید و بهترین پزشک را برای عمل بینی خود انتخاب کنید.

منبع: ایران دکتر آنلاین , perfectskin

عمل بینی
2 پاسخ
 1. سیمین می گوید:

  سلام ببخشید پلکسر بینی فقط برای بینی گوشتی انجام میدن؟

 2. کارشناس ایران دکتر می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  بله پلکسر بینی تنها برای بینی‌های گوشتی کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *