آیا عمل بینی باعث مرگ میشود؟ مرگ بر اثر جراحی بینی در سال 1400

آیا عمل بینی باعث مرگ میشود؟ عمل جراحی بینی نیز مانند سایر جراحی‌های زیبایی دارای عوارض جانبی و یا خطرات متعددی می‌باشد که البته امروزه با پیشرفتی که در علم و تکنولوژی داشته‌ایم خطر احتمال وقوع چنین مشکلاتی به حداقل رسیده است. به همین دلیل این روزها شاهد این هستیم که افراد بسیاری چه خانم‌ها و چه آقایان بدون هیچ گونه نگرانی متقاضی انجام این جراحی هستند.

اما یکی از رایج‌ترین سوالاتی که ممکن است قبل از اقدام به عمل بینی شنیده باشید این است که، آیا احتمال مرگ در اثر جراحی بینی وجود دارد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است با ما تا انتهای مقاله همراه باشید:

احتمال مرگ با عمل بینی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی در شهر خود بر روی مقاله زیر کلیک کنید!

کلیک کن

آیا عمل بینی باعث مرگ میشود؟

در پاسخ به این سوال باید چنین گفت که، هر عملی مانند جراحی بینی احتمال مرگ در آن وجود دارد اما باید این مسئله را بدانید که چرا این اتفاق رخ داده است. در واقع چنین سوالی همانند این مسئله می‌ماند که بگویید آیا احتمال مرگ در زمان رانندگی وجود دارد یا خیر؟
همان طور که گفتیم امروزه به دلیل پیشرفتی که در علم پزشکی و تجهیزات و تکنولوژی اتفاق افتاده است، احتمال بروز چنین مواردی را به حداقل رسانده و جای هیچ نگرانی در این بابت برای بیماران وجود ندارد.

حال می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که علت مرگ برخی از افراد در زمان جراحی بینی چه عواملی بوده است؟

مقاله پیشنهادی
هزینه عمل بینی در شیراز سال 1401 (عوامل موثر بر قیمت جراحی بینی)

علت مرگ در زمان جراحی بینی چیست؟

مهم‌ترین علت در به وجود آمدن این رخداد، بی‌تجربه بودن پزشک متخصص است. در واقع یک پزشک تازه کار و کم تجربه می‌تواند با اشتباهات حیاتی که در زمان جراحی با آن مواجه می‌گردد باعث به وجود آمدن چنین مشکلی شود.
همچنین در گذشته به دلیل استفاده از میزان بالای داروهای بیهوشی و یا اختلال در عملکرد تجهیزات و دستگاه‌های بیهوشی و مراقبت از بیمار ممکن بود با وجود مشکلاتی همچون نارسایی اکسیژن و اختلال در سیستم عملکرد سیستم بیهوشی باعث مرگ بیمار گردد.

امروزه پزشکان حاذق و باتجربه بسیاری هستند که در این زمینه مشغول به فعالیت می‌باشند و بیماران با مراجعه به چنین پزشکانی می‌توانند حتی بروز عوارض ناچیز بعد از جراحی را به شدت کاهش بدهند. جراحان با تجربه و سابقه‌ای که در زمینه جراحی بینی به دست آورده‌اند می‌توانند بهترین نتیجه را برای بیماران خود رقم بزنند.

علاوه بر این مسئله در حال حاضر در زمان جراحی از داروهای استنشاقی و داروهای وریدی برای امر بیهوشی استفاده می‌گردد که خطر و احتمال بروز مشکل را بسیار کاهش داده است.

جراحی بینی به صورت سنتی

امروزه احتمال مرگ در زمان جراحی بسیار کاهش پیدا کرده است و اخبار بسیار اندکی که در خصوص مرگ و میر بیماران در زمان عمل بینی می‌شنوید نیز به دلیل مراجعه متقاضیان به پزشکان بی تجربه و یا کم تجربه می‌باشد.

امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی . همچنین تجهیزات پزشکی به اندازه‌ای رسیده است که باعث شده تا نگرانی‌های بیماران و یا متقاضیان انجام جراحی به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.
از این رو لازم است تا برای کاهش بروز عوارض و خطرات بعد از عمل بینی حتما در انتخاب پزشک متخصص خود نهایت دقت را داشته باشید. انتخاب یک پزشک معتبر و با تجربه علاوه بر کاهش بروز چنین خطراتی به داشتن نتیجه بهتر و مطلوب‌تر از نتیجه عمل بینی شما نیز کمک بسیاری می‌کند.

احتمال مرگ بر اثر جراحی بینی

برای کاهش بروز عوارض ناشی از جراحی بینی چه باید کرد؟

بر اساس گفته برخی از پزشکان متخصص در حوزه درمان و سلامت می‌توانید موارد زیر را به عنوان نکات مهم در کاهش احتمال بروز عوارض این چنینی در نظر بگیرید:

  • سبک زندگی خود را تغییر بدهید و رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.
  • از داشتن اضافه وزن جلوگیری کنید و در صورت نیاز برای کاهش وزن خود اقدام نمایید.
  • سیگار و یا مصرف هرگونه مواد مخدر را کنار بگذارید و از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
  • به صورت مداوم و منظم ورزش کنید تا با این کار بتوانید خود را از آسیب‌ها و عوارض این چنینی دور نگه بدارید.
مقاله پیشنهادی
بهترین دکتر جراح بینی در رشت + هزینه عمل بینی 1401

سخن آخر؛ آیا عمل بینی باعث مرگ میشود؟

برای جلوگیری از عوارض و یا خطرات احتمالی در زمان جراحی بینی و یا بعد از آن اقدامات لازم قبل از عمل صورت می‌گیرد. از جمله این موارد می‌توان به انجام آزمایشات لازم قبل از جراحی اشاره کرد که پزشک با توجه به آن‌ها با بیماری‌ها و یا مشکلات بیمار آشنا می‌شود و با توجه به شرایط متقاضی جراحی را پیش می‌برد.
گاهی اوقات نیز با توجه به این نکات ممکن است حتی پزشک متخصص از انجام چنین جراحی خودداری کند به این دلیل که احتمال وجود عارضه‌های تنفسی و یا اضطراب بیش از حد را برای بیمار خود تشخیص می‌دهد و تا زمان بهبودی کامل این عمل را انجام نمی‌دهد.

به صورت کلی می‌توان گفت که در مورد مرگ و میر عمل جراحی بینی نگران نباشید زیرا آمارهایی که تاکنون در مورد این مسئله به دست رسیده است نشان می‌دهد که این اتفاق به ندرت و در شرایط بسیار خاصی رخ داده است. از این رو نباید به شایعات مبنی بر مرگ خانم و یا آقایی در زمان جراحی بینی که توسط رسانه‌ها و با تیترهای جنجالی برای جذب مخاطبین بیشتر منتشر می‌گردد توجه کنید.

منبع: ایران دکتر آنلاین , patient