مقایسه پلکسر بینی با جراحی بینی در تهران

تفاوت عمل بینی و پلکسر بینی چیست؟ بینی یکی از ویژگی‌های مهم صورت است که نقش زیادی در زیبایی صورت دارد. برای افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند گزینه‌های زیادی برای تغییر فرم و کوچک کردن بینی وجود دارد، از جمله آنها می‌توان به جراحی بینی در تهران و دیگر روش‌های غیر تهاجمی کوچک کردن بینی مانند پلکسر اشاره کرد. در حالی که هدف هر دو روش بهبود ظاهر بینی است ولی از نظر تکنیک و نتیجه تفاوت قابل توجهی دارند. در این مقاله در مورد عمل بینی تهران و مزایای آن، تفاوت های جراحی بینی با پلکسر صحبت می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید:

جراحی بینی در تهران

رینوپلاستی

رینوپلاستی یک عمل جراحی است که هدف آن تغییر شکل بینی، ساختار استخوان و غضروف است. جراحی بینی در تهران معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و می‌تواند از نظر ظاهری و عملکرد مزایای زیادی داشته باشد. از نظر زیبایی، جراحی بینی می‌تواند ظاهر بینی را با تغییر شکل، اندازه و نسبت آن با توجه به دیگر اجزای صورت، بهبود بخشد تا هماهنگی و تعادل صورت را افزایش دهد. همچنین می‌تواند ناهنجاری‌های ناشی از آسیب، ضربه، تصادف و یا نقایص مادرزادی را اصلاح کند.
جراحی بینی علاوه بر فواید زیبایی، می‌تواند مزایای عملکردی نیز داشته باشد و ناهنجاری‌های ساختاری بینی را که می‌تواند باعث مشکلات تنفسی شود، مانند انحراف تیغه بینی را اصلاح کند. این موارد نه تنها می‌تواند بر تنفس تاثیر بگذارد، بلکه به عفونت‌های مزمن سینوسی و سایر مشکلات تنفسی نیز کمک می‌کند. علاوه بر این، جراحی بینی با افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس می‌تواند مزایای روانی داشته باشد. بسیاری از زیباجویان معتقدند که بعد از انجام جراحی بینی احساس شادی و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به ظاهر خود دارند.
نکته ضروری این است که جراحی بینی یک عمل پیچیده و جدی است که باید توسط بهترین جراح بینی تهران انجام شود. خطرات و عوارض احتمالی این روش باید قبل از تصمیم‌گیری برای این روش به دقت در نظر گرفته شود. با این حال، برای افرادی که کاندیدای خوبی هستند جراحی بینی می‌تواند مزایای زیبایی و عملکردی زیادی به همراه داشته باشد.

روش های عمل بینی

جراحی بینی در تهران به دو روش باز و بسته انجام می‌شود که در ادامه این دو روش توضیح داده شده است:

عمل بینی باز

در جراحی بینی باز، علاوه بر داخل سوراخ‌های بینی کنار کلوملا نیز برش داده می‌شود و جراح به کل ساختار داخلی بینی دسترسی دارد و می‌تواند تغییرات گسترده‌ای اعمال کند. بیشتر جراحان روش جراحی باز را پیشنهاد می‌کنند زیرا نتیجه آن ریسک کمتری دارد و می‌توان انواع مدل‌های بینی را انجام داد. برای افرادی که دوست دارند فرم و ساختار بینی خود را تغییر دهند جراحی بینی به روش باز مناسب است.

عمل بینی بسته

در جراحی بینی به روش بسته فقط داخل سوراخ‌های بینی برش زده می‌شود و جراح به ساختار داخلی بینی دسترسی ندارد بنابراین امکان ایجاد تغییرات گسترده وجود ندارد. این روش بیشتر برای افرادی که نمی‌خواهند فرم بینی خود را تغییر دهند، مناسب است. بیشتر آقایان که برای رفع نواقص جزئی بینی خود اقدام به جراحی می‌کنند عمل بینی بسته انجام می‌دهند.

کوچک کردن بینی با عمل جراحی

مزایای جراحی بینی در تهران چیست؟

عمل جراحی بینی در تهران مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به این موارد اشاره شده است:

1– بهبود تقارن صورت: در برخی از افراد ظاهر بینی ممکن است باعث ایجاد عدم تناسب بینی و دیگر اجزای صورت شود و تعادل چهره فرد را بهم بزند. با جراحی زیبایی بینی شما می‌توانید بینی خود را با فرم دلخواه که تناسب کامل با صورت شما داشته باشد جراحی کنید و زیبایی و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
2- بهبود تنفس: ساختار متفاوت بینی می‌تواند در تنفس فرد مشکل ایجاد کند. ایجاد ضربه شدید به بینی، تصادف و آسیب به بینی و …. ممکن است باعث ایجاد انحراف و شکستگی در بینی شود که جراحی بینی همراه با سپتوپلاستی برای فرد انجام می‌شود تا هم مسیر تنفس فرد بهبود یابد و هم بینی زیباتری داشته باشد.
3- افزایش اعتماد به نفس: با بهبود ظاهر بینی توسط رینوپلاستی، اعتماد به نفس فرد افزایش می‌یابد.
4– بهبود کیفیت خواب: جراحی بینی می‌تواند با اصلاح کردن مشکلات تنفسی، کیفیت خواب را بهبود ببخشد.
5- اصلاح جراحات: رینوپلاستی می‌تواند آسیب و جراحات وارد شده به بینی را ترمیم کند و عملکرد و ظاهر بینی فرد را بهبود ببخشد.
6- بهبود حس بویایی: جراحی زیبایی بینی با اصلاح ناهنجاری‌های ساختاری در بینی می‌تواند حس بویایی را بهبود بخشد.
7- اصلاح مشکلات سینوسی: جراحی بینی می‌تواند ناهنجاری‌های ساختاری بینی را که به مشکلات سینوسی مانند سینوزیت مزمن ختم می‌شود را اصلاح کند.
8- نتایج قابل تنظیم: رینوپلاستی قابل تنظیم است و می‌تواند بر اساس نیازها و اهداف منحصر به فرد هر زیباجو تنظیم شود و در نتیجه، طبیعی به نظر برسد.
9- اصلاح نقایص مادرزادی: جراحی زیبایی بینی می‌تواند ناهنجاری‌ها یا نقایص مادرزادی بینی مانند شکاف لب یا کام را اصلاح کند.
10- افزایش راحتی: جراحی بینی می‌تواند برجستگی‌ها یا برآمدگی‌های روی بینی را که ممکن است باعث ناراحتی شود را از بین ببرد.

نمونه جراحی بینی در تهران

پلکسر بینی

پلکسر بینی یا پلاسماجت که به عنوان روش‌های غیرجراحی شناخته شده، با بی‌حسی موضعی در چند جلسه انجام می‌شود.

کوچک کردن بینی گوشتی با پلکسر

مراحل انجام پلکسر بینی

به منظور کوچک کردن بینی با پلکسر، در مرحله اول محل مورد نظر را بی‌حسی می‌زنند و پس از چند دقیقه، کار با دستگاه پلکسر را شروع می‌کنند.

در مرحله بعدی دستگاه پلکسر (قلم بدون سیم با شاخک) را به پوست نزدیک کرده و گاز رسانا را از فواصل کم به روی لایه سطحی پوست می‌تابانند. گاز تصعید شده موجب جمع شدن چربی آن ناحیه می‌شود. پس از اتمام کار با دستگاه پلکسر محل مورد نظر را ضدعفونی می‌کنند و برای کاهش تورم و التهاب، از ژل خنک‌کننده مخصوص استفاده می‌کنند. معمولا تکمیل درمان با پلکسر به چند جلسه نیاز است. این روش برای افرادی که به دنبال تغییر فرم و کوچک کردن بینی خود هستند، پیشنهاد نمی‌شود. زیرا مشکلات ساختاری و اساسی بینی را رفع نمی‌کند و روی بینی استخوانی غضروفی به هیچ عنوان تاثیری ندارد.

پلکسر بینی و به طور کلی همه روش‌های غیر جراحی کوچک کردن بینی، نتیجه طبیعی و دائمی ندارند و برای کوتاه مدت انجام می‌شود. همچنین ممکن است آسیب زیادی به پوست وارد شود که غیرقابل‌جبران باشد و فرم بینی نیز تغییر نکند. بنابراین بهترین روش برای کوچک کردن بینی و تغییر ساختار آن جراحی بینی در تهران می‌باشد.

قبل و بعد پلکسر بینی

عوارض پلکسر بینی

پلکسر بینی نتایج غیرطبیعی دارد و همیشه موفق‌آمیز نمی‌باشد. کوچک کردن بینی با پلکسر به دلیل عوارضی که دارد در برخی از کشورها ممنوع اعلام شده است. از جمله عوارض پلکسر بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
سوزش و قرمزی پوست بینی: به دلیل حرارت تولید شده توسط دستگاه، پوست دچار قرمزی و سوزش می‌شود که برای برطرف شدن آن پزشک دارو و پماد تجویز می‌کند.
ماندگاری موقت و کوتاه‌مدت: کوچک کردن بینی با پلکسر ماندگاری دائمی ندارد و با توجه به نوع پوست فرد حدود 1 الی 2 سال ماندگاری دارد و این مورد یکی از دلایل رد این روش می‌باشد.
التهاب و زخم روی پوست: یکی از بزرگترین عوارض استفاده از پلکسر بینی، ایجاد زخم روی پوست می‌باشد که با توجه به نوع پوست فرد و آسیب وارد شده زمان درمان آن متفاوت است.
خارش پوست: در ناحیه درمان ممکن است احساس خارش پوست داشته باشید که تا چند روز ادامه دارد و برای کاهش خارش می‌توانید از پمادهای ضد خارش تایید شده توسط پزشک استفاده کنید.
گرگرفتگی و احساس گرما: به دلیل تولید گرمای بیش از حد توسط دستگاه پلکسر، فرد در ناحیه درمان احساس گرما و گرگرفتگی می‌کند. دقت داشته باشید که برای رفع گرما از کمپرس سرد به هیچ عنوان استفاده نکنید و ناحیه درمان با آب تماس نداشته باشد.
کبودی: به دلیل خون مردگی در ناحیه درمان ممکن است در برخی از افراد کبودی ایجاد شود که پس از چند روز با گذشت زمان برطرف می‌شود.
تغییر شکل غیرطبیعی و نامناسب بینی: این روش بیشتر برای کاهش ورم نوک بینی‌های گوشتی استفاده می‌شود که ممکن است نتیجه غیرطبیعی و نامناسب داشته باشد.

عوارض جانبی پلکسر بینی

تفاوت های جراحی بینی با پلکسر بینی چیست؟

از تفاوت های عمل بینی با پلکسر بینی باید گفت که هر دو برای کوچک کردن بینی انجام می‌شود ولی پلکسر بینی در تغییر اندازه و فرم بینی نقشی زیادی ندارد. در ادامه به تفاوت های این دو روش اشاره شده است:

  • جراحی بینی برای هر دو مدل بینی گوشتی و استخوانی انجام می‌شود ولی پلکسر بینی بیشتر برای بینی های‌گوشتی کاربرد دارد. در نتیجه پلکسر برای بینی استخوانی و غضروفی تاثیری ندارد.
  • از دیگر تفاوت های جراحی بینی و پلکسر، هزینه آن می‌باشد که هزینه عمل بینی نسبت به پلکسر زیادتر است ولی با توجه به اینکه جراحی بینی برای یکبار انجام می‌شود هزینه آن نسبت به پلکسر که نیاز به ترمیم سالانه دارد، مقرون به صرفه می‌باشد.
  • ماندگاری جراحی بینی و پلکسر با هم متفاوت است. عمل بینی روشی دائمی و ماندگار است به این صورت که اگر فرد از نتیجه عمل بینی خود رضایت داشته باشد نیازی به جراحی مجدد ندارد ولی پلکسر بینی ماندگاری دائمی ندارد و نتایج آن پس از مدتی از بین خواهد رفت و نیاز به ترمیم مجدد دارد.
پلکسر بینی گوشتی و عوارض آن

نتیجه

جراحی بینی تهران بیشتر برای افرادی که نیاز به تغییر اساسی روی بینی خود دارند و به دنبال روشی دائمی هستند، مناسب است و پلکسر بینی بیشتر برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، کاربرد دارد. پیشنهاد می‌شود با توجه به امکان ایجاد تغییرات گسترده روی بینی و دائمی بودن آن، جراحی بینی در تهران را انتخاب کنید.

منابع: ایران دکتر آنلاین، plasticsurgery

2 پاسخ
  1. شادی می گوید:

    سلام مرسی از مطالب خیلی مفیدتون من میخواستم با پلکسر بینی کوچک تری داشته باشم و حتی وقت رزرو کرده بودم ولی الان پشیمون شدم. میخوام جراحی بینی انجام بدم

  2. کیمیا می گوید:

    اصلن پلکسر خوب نیست من دختر خالم انجام داد بینیش حتی بزگتر شد و کل پوست صورتش سوخت. فقط راه کوچک کردن بینی همون عمل جراحی هس.

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *