بهترین دکتر قلب مشهد: متخصص و فوق تخصص پنجه طلا قلب و عروق

دکتر پنجه طلا قلب مشهد (بهترین دکتر قلب مشهد) چه کسی است؟ امروزه به دلیل شرایط زندگی افراد و افزایش استرس و نگرانی‌ها در جوامع مختلف با روند افزایشی بیماری‌های قلب و عروق مواجه هستیم که برای درمان این بیماری‌ها نیاز به بهترین دکتر فوق تخصص قلب مشهد وجود دارد.

پیدا کردن و انتخاب متخصص قلب خوب کاری سخت و زمان‌بر خواهدبود. از این رو ما برای راحتی شما لیستی از بهترین دکتر فوق تخصص قلب مشهد را معرفی نموده‌ایم تا بتوانید به راحتی پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

بهترین دکتر قلب در مشهد

بهترین فوق تخصص قلب در مشهد کیست؟

انتخاب بهترین دکتر فوق تخصص قلب و عروق در مشهد (دکتر پنجه طلا قلب مشهد) بایستی با حساسیت و دقت بسیار بالایی انجام گیرد، چرا که تجربه و تخصص بالای یک پزشک می‌تواند در روند درمان و در نهایت بهبودی بیمار تاثیر به سزایی داشته باشد. از آنجایی که پزشکان بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند ما برای راحتی شما لیستی از بهترین فوق تخصص قلب در مشهد را آورده‌ایم که در ادامه می‌توانید مشاهده نمایید:

دکتر محمد شبستری متخصص قلب در مشهد

دکتر محمد شبستری متخصص قلب و عروق در مشهد، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دارای فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی هستند.

دکتر محمد شبستری متخصص قلب در مشهد

دکتر ملیحه لایقیان جوان فوق تخصص قلب در مشهد

دکتر ملیحه لایقیان جوان فوق تخصص قلب و عروق در مشهد هستند. ایشان مدرک تحصیلی خود را از دانشکده علوم پزشکی دانشگاه مشهد دریافت نمودند، و هم اکنون جز بهترین متخصصان قلب و عروق مشهد به شمار می‌روند.

دکتر ملیحه لایقیان متخصص قلب در مشهد

دکتر محسن جهرمی متخصص قلب در مشهد

دکتر محسن جهرمی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص بالون در مشهد هستند. ایشان دارای فلوشیپ تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی می‌باشند.

دکتر محسن جهرمی متخصص قلب در مشهد

دکتر مهدی اسماعیل زاده متخصص قلب در مشهد

دکتر مهدی اسماعیل زاده متخصص قلب و عروق در مشهد و دارای بورد ناسیونال و عضو انجمن اترواسکلروز ایران نیز هستند.

دکتر مهدی اسماعیل زاده متخصص قلب در مشهد

دکتر احسان جمشیدیان متخصص قلب در مشهد

دکتر احسان جمشیدیان متخصص قلب و عروق در مشهد هستند. ایشان دارای بورد تخصصی ناسیونال بوده و عضو انجمن آترواسکلروز ایران و یکی از اعضای انجمن قلب اروپا نیز می‌باشند.

دکتر احسان جمشیدیان متخصص قلب در مشهد

دکتر مریم جنتی پور متخصص قلب در مشهد

دکتر مریم جنتی پور متخصص قلب و عروق در مشهد هستند. ایشان دکتری عمومی خود را از دانشکده علوم پزشکی مشهد و تخصص خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1393 دریافت نمودند. دکتر جنتی پور عضو انجمن آترواسکلروز قلب ایران نیز می‌باشند.

دکتر مریم جنتی پور متخصص قلب در مشهد

دکتر مهرداد شایسته متخصص قلب در مشهد

دکتر مهرداد شایسته متخصص قلب و عروق در مشهد هستند. ایشان مدرک تخصص قلب و عروق خود را از دانشگاه تهران دریافت نمودند و عضو انجمن قلب اروپا نیز می‌باشند.

دکتر مهرداد شایسته متخصص قلب در مشهد

ویژگی‌های بهترین دکتر فوق تخصص قلب مشهد چیست؟

یک متخصص قلب و عروق خوب دارای ویژگی‌هایی است که می‌تواند وی را از سایر پزشکان مجزا سازد. ما در این بخش از مقاله به معرفی خصوصیات بهترین دکتر متخصص قلب در مشهد پرداخته‌ایم:

 • دکتر متخصص قلب بایستی دارای مدرک و تخصص لازم در این زمینه باشد.
 • همچنین باید از تجربه و سابقه کافی در زمینه قلب و عروق برخوردار باشد.
 • بایستی از تکنیک‌ها و تجهیزات به روز برای انجام معاینات خود استفاده کند.
 • بهترین دکتر متخصص قلب باید سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار بدهد.
 • دارای اخلاق حرفه‌ای و دلسوزانه باشد و تنها به منافع مالی خود توجه نکند.
 • نتایج به دست آمده از روند درمان بیماران قبلی کاملا رضایت بخش باشد.

چه زمانی باید به متخصص قلب مشهد مراجعه کرد؟

زمانی که با هر گونه از علائم و نشانه بیماری‌های قلبی مواجه شدید بایستی سریعا به پزشک متخصص قلب مراجعه نمایید تا از بروز هر گونه مشکل و یا بیماری‌های جدی جلوگیری نمایید. این علائم می‌توانند به شرح زیر باشند:

فشار خون بالا

یکی از دلایل مهم و اصلی در بروز مشکلات قلبی فشار خون بالاست. این مسئله باعث می‌شود تا فشار بسیاری روی رگ‌های قلب و یا شریان‌های حیاتی وارد شود و در نهایت به بیماری‌های قلبی و عروقی منجر گردد.

فشار خون بالا عامل بیماری قلبی

بیماری دیابت

افرادی که سابقه بیماری دیابت دارند تقریبا دوبرابر نسبت به سایر افراد در معرض بیماری‌های قلبی هستند. افراد با وجود چنین شرایطی باید از سبک زندگی سالم پیروی کنند و به صورت مداوم توسط پزشک چکاپ شوند.

ژنتیک و ارثی بودن

مشکلات قلبی را می‌توان از آن دسته بیماری‌هایی در نظر گرفت که ممکن است به دلیل وراثت و یا ژنتیک به افراد دیگر منتقل گردد. البته باید بدانید که داشتن سبک زندیگ سالم می‌تواند از بروز مشکلات جدی جلوگیری کند.

از جمله سایر علائم موثر بر روی مشکلات و بیماری‌های قلبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا بودن کلسترول
 • ورم و یا درد پا
 • احساس درد در ناحیه قفسه سینه
 • احساس خواب آلودگی در طول روز

افراد با مشاهده چنین علائمی بایستی در سریع‌ترین زمان ممکن به بهترین دکتر قلب و عروق در مشهد مراجعه نمایند.

راه های پیشگیری از بیماری قلبی چیست؟

روش‌های بسیاری برای جلوگیری از بروز مشکلات و بیماری‌های قلبی در افراد وجود دارد که از جمله مهم ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوگیری از چاقی و اضافه وزن یکی از راهکارهای بسیار مهم برای جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی محسوب می‌شود. چاقی می‌تواند باعث بیماری‌هایی همچون دیابت، چربی بالا و یا فشار خون بالا باشد که تمامی این موارد از جمله دلایلی برای بروز بیماری‌های قلبی محسوب می‌شوند.
 • علاوه بر این کشیدن سیگار یا دخانیات می‌تواند باعث بروز مشکلات تنفسی و یا مشکلات قلبی در فرد گردد. برای جلوگیری از بیماری قلبی بایستی از کشیدن سیگار پرهیز نمایید.
 • انجام فعالیت‌های ورزشی یکی دیگر از راهکارهای مفید در پیشگیری از مشکلات قلبی و عروقی است. انجام ورزش به صورت مدام و داشتن تحرک می‌تواند به عملکرد طبیعی بدن شما کمک بسیاری کند.
 • در طول شبانه روز خواب کافی و مفید داشته باشید. داشتن خواب کافی علاوه بر اینکه باعث افزایش انرژی بدن شما می‌شود می تواند به جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها مانند بیماری قلبی نیز کمک بسیاری کند.
 • در صورت داشتن فشار خون بالا، آن را همیشه کنترل کنید و در صورت نیاز به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا درمان دارویی برای شما انجام گردد. فشار خون بالا یکی از دلایل مهم در مشکلات قلبی به شمار می‌رود.
 • در طول روز از غذاهایی با فیبر زیاد استفاده کنید. همچنین مصرف سبزیجات و میوه‌های تازه را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

ابزارهای تشخیص بیماری قلبی

با توجه به شرایط بیمار و همچنین تشخیص پزشک متخصص ابزارهای مختلفی برای بررسی وضعیت بیمار وجود دارد که در ادامه به مهم ترین و اصلی‌ترین آن‌ها اشاره شده است:

آنژیوگرافی

در این روش برای بررسی وضعیت قلب بیمار از عکس برداری با کمک اشعه ایکس استفاده می‌شود تا رگ‌های تغذیه کننده عضله قلب مورد بررسی قرار گیرد. برای انجام این کار با استفاده از یک لوله باریک و بلند به نام کاتتر از طریق پوست وارد رگ می‌شود و به سمت قلب حرکت داده می‌شود. سپس با کمک این لوله ماده‌ای به نام حاجب تزریق می‌گردد تا در عکس برداری وضعیت قلب واضح‌تر دیده شود.

آنژیوگرافی قلب

ورزش

تست ورزش یکی دیگر از روش‌های بررسی مشکلات قلبی بیمار است. در این روش همانند نوار قلب از الکتروکاردیوگرام استفاده می‌شود با این تفاوت که با استفاده از تردمیل بیمار در حال انجام فعالیت بالا می‌باشد. در واقع در تست ورزش وضعیت و شرایط قلب بیمار در زمان انجام ورزش و یا فعالیت بررسی می‌گردد.

تست ورزش قلب

نوار قلب

با کمک این روش می‌توان بررسی کرد که در نواحی مختلف قلب چه اتفاقی افتاده است. در واقع ریتم و تعداد ضربان قلب به طور کامل بررسی می‌شود و با وجود این اطلاعات می توان وضعیت بیمار را به راحتی بررسی نمود. انجام نوار قلب در مدت زمان بسیار کوتاهی در حدود 10 الی 15 دقیقه قابل انجام می‌باشد.

نوار قلب

اکوکاردیو گرافی

در این روش از امواج فراصوت برای تصویربرداری از قلب و وضعیت آن استفاده می‌شود. برای انجام این کار در ابتدا مایعی بر روی قفسه سینه زده می‌شود و سپس با حرکت دادن میله باریکی بر روی قفسه سینه به عکس برداری از آن پرداخته می‌شود.

اکوکاردیوگرافی

منابع: ایران دکتر آنلاین، mayoclinic

آخرین دیدگاه و 5 دیدگاه دیگر نیاز به تایید دارند.
43 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. مشاور ایران دکتر آنلاین می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  بله وزن زیاد می‌تواند روی عملکرد قلب تاثیر بگذارد. برای معاینه باید به بهترین دکتر قلب مشهد مراجعه کنید تا شرایط شما بررسی شود.

 2. مشاور ایران دکتر آنلاین می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  برای معاینه باید حتما به بهترین دکتر و متخصص قلب مشهد مراجعه کنید تا حضوری معاینه شوید.

« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *