بهترین دکتر قلب مشهد (بهترین متخصص یا فوق تخصص قلب و عروق)

بهترین دکتر قلب مشهد چه کسی است؟ امروزه به دلیل شرایط زندگی افراد و افزایش استرس و نگرانی‌ها در جوامع مختلف با روند افزایشی بیماری‌های مرتبط با قلب مواجه هستیم، از این رو آشنایی با متخصص قلب و عروق مشهد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

زمانی که شما و یا یکی از نزدیکانتان با چنین مشکلاتی مواجه شود بایستی در اسرع وقت به بهترین دکتر قلب در مشهد مراجعه نمایید. به دلیل اینکه پزشکان بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، پیدا کردن و انتخاب یک متخصص خوب کاری سخت و زمان‌بر خواهد بود. از این رو ما برای راحتی شما لیستی از بهترین متخصصان قلب و عروق در مشهد را معرفی نموده‌ایم تا بتوانید به راحتی پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

بهترین دکتر قلب در مشهد

بهترین فوق تخصص قلب در مشهد کیست؟

انتخاب بهترین دکتر فوق تخصص قلب و عروق در مشهد (دکتر پنجه طلا قلب مشهد) بایستی با حساسیت و دقت بسیار بالایی انجام گیرد، چرا که تجربه و تخصص بالای یک پزشک می‌تواند در روند درمان و در نهایت بهبودی بیمار تاثیر به سزایی داشته باشد. از آنجایی که پزشکان بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند ما برای راحتی شما لیستی از بهترین متخصصین قلب و عروق در مشهد را آورده‌ایم که در ادامه می‌توانید مشاهده نمایید:

دکتر محمد شبستری متخصص قلب در مشهد

دکتر محمد شبستری متخصص قلب و عروق در مشهد و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دارای فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی می‌باشند.

دکتر محمد شبستری متخصص قلب در مشهد

دکتر ملیحه لایقیان جوان فوق تخصص قلب در مشهد

دکتر ملیحه لایقیان جوان فوق تخصص قلب و عروق در مشهد هستند. ایشان مدرک تحصیلی خود را از دانشکده علوم پزشکی دانشگاه مشهد دریافت نمودند.

دکتر ملیحه لایقیان متخصص قلب در مشهد

دکتر محسن جهرمی متخصص قلب در مشهد

دکتر محسن جهرمی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص بالون در مشهد هستند. ایشان دارای فلوشیپ تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی می‌باشند.

دکتر محسن جهرمی متخصص قلب در مشهد

دکتر مهدی اسماعیل زاده متخصص قلب در مشهد

دکتر مهدی اسماعیل زاده متخصص قلب و عروق در مشهد و دارای بورد ناسیونال و عضو انجمن اترواسکلروز ایران نیز هستند.

دکتر مهدی اسماعیل زاده متخصص قلب در مشهد

دکتر احسان جمشیدیان متخصص قلب در مشهد

دکتر احسان جمشیدیان متخصص قلب و عروق در مشهد هستند. ایشان دارای بورد تخصصی ناسیونال بوده و عضو انجمن آترواسکلروز ایران و یکی از اعضای انجمن قلب اروپا نیز می‌باشند.

دکتر احسان جمشیدیان متخصص قلب در مشهد

دکتر مریم جنتی پور متخصص قلب در مشهد

دکتر مریم جنتی پور متخصص قلب و عروق در مشهد هستند. ایشان دکتری عمومی خود را از دانشکده علوم پزشکی مشهد و تخصص خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1393 دریافت نمودند. دکتر جنتی پور عضو انجمن آترواسکلروز قلب ایران نیز می‌باشند.

دکتر مریم جنتی پور متخصص قلب در مشهد

دکتر مهرداد شایسته متخصص قلب در مشهد

دکتر مهرداد شایسته متخصص قلب و عروق در مشهد هستند. ایشان مدرک تخصص قلب و عروق خود را از دانشگاه تهران دریافت نمودند و عضو انجمن قلب اروپا نیز می‌باشند.

دکتر مهرداد شایسته متخصص قلب در مشهد

ویژگی‌های بهترین دکتر فوق تخصص قلب در مشهد

یک پزشک خوب دارای ویژگی‌هایی است که می‌تواند وی را از سایر پزشکان مجزا سازد. ما در این بخش از مقاله به معرفی خصوصیات بهترین دکتر متخصص قلب در مشهد پرداخته‌ایم:

 • دکتر متخصص قلب بایستی دارای مدرک و تخصص لازم در این زمینه باشد.
 • همچنین باید از تجربه و سابقه کافی در زمینه قلب و عروق برخوردار باشد.
 • بایستی از تکنیک‌ها و تجهیزات به روز برای انجام معاینات خود استفاده کند.
 • بهترین دکتر متخصص قلب باید سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار بدهد.
 • دارای اخلاق حرفه‌ای و دلسوزانه باشد و تنها به منافع مالی خود توجه نکند.
 • نتایج به دست آمده از روند درمان بیماران قبلی کاملا رضایت بخش باشد.

چه زمانی باید به متخصص قلب مشهد مراجعه کرد؟

زمانی که با هر گونه از علائم و نشانه بیماری‌های قلبی مواجه شدید بایستی سریعا به پزشک متخصص قلب مراجعه نمایید تا از بروز هر گونه مشکل و یا بیماری‌های جدی جلوگیری نمایید. این علائم می‌توانند به شرح زیر باشند:

فشار خون بالا

یکی از دلایل مهم و اصلی در بروز مشکلات قلبی فشار خون بالاست. این مسئله باعث می‌شود تا فشار بسیاری بر روی رگ‌های قلب و یا شریان‌های حیاتی وارد شود و در نهایت به بیماری‌های قلبی و عروقی منجر گردد.

بیماری دیابت

افرادی که سابقه بیماری دیابت دارند تقریبا دوبرابر نسبت به سایر افراد در معرض بیماری‌های قلبی هستند. افراد با وجود چنین شرایطی باید از سبک زندگی سالم پیروی کنند و به صورت مداوم توسط پزشک چکاپ شوند.

ژنتیک و ارثی بودن

مشکلات قلبی را می‌توان از آن دسته بیماری‌هایی در نظر گرفت که ممکن است به دلیل وراثت و یا ژنتیک به افراد دیگر منتقل گردد. البته باید بدانید که داشتن سبک زندیگ سالم می‌تواند از بروز مشکلات جدی جلوگیری کند.

از جمله سایر علائم موثر بر روی مشکلات و بیماری‌های قلبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا بودن کلسترول
 • ورم و یا درد پا
 • احساس درد در ناحیه قفسه سینه
 • احساس خواب آلودگی در طول روز

افراد با مشاهده چنین علائمی بایستی در سریع‌ترین زمان ممکن به بهترین دکتر قلب و عروق در مشهد مراجعه نمایند.

راه های پیشگیری از بیماری قلبی چیست؟

روش‌های بسیاری برای جلوگیری از بروز مشکلات و بیماری‌های قلبی در افراد وجود دارد که از جمله مهم ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوگیری از چاقی و اضافه وزن یکی از راهکارهای بسیار مهم برای جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی محسوب می‌شود. چاقی می‌تواند باعث بیماری‌هایی همچون دیابت، چربی بالا و یا فشار خون بالا باشد که تمامی این موارد از جمله دلایلی برای بروز بیماری‌های قلبی محسوب می‌شوند.
 • علاوه بر این کشیدن سیگار  یا دخانیات می‌تواند باعث بروز مشکلات تنفسی و یا مشکلات قلبی در فرد گردد. برای جلوگیری از بیماری قلبی بایستی از کشیدن سیگار پرهیز نمایید.
 • انجام فعالیت‌های  ورزشی یکی دیگر از راهکارهای مفید در پیشگیری از مشکلات قلبی و عروقی است. انجام ورزش به صورت مدام و داشتن تحرک می‌تواند به عملکرد طبیعی بدن شما کمک بسیاری کند.
 • در طول شبانه روز خواب کافی و مفید داشته باشید. داشتن خواب کافی علاوه بر اینکه باعث افزایش انرژی بدن شما می‌شود می تواند به جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها مانند بیماری قلبی نیز کمک بسیاری کند.
 • در صورت داشتن فشار خون بالا، آن را همیشه کنترل کنید و در صورت نیاز به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا درمان دارویی برای شما انجام گردد. فشار خون بالا یکی از دلایل مهم در مشکلات قلبی به شمار می‌رود.
 • در طول روز از غذاهایی با فیبر زیاد استفاده کنید. همچنین مصرف سبزیجات و میوه‌های تازه را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

ابزارهای تشخیص بیماری قلبی

با توجه به شرایط بیمار و همچنین تشخیص پزشک متخصص ابزارهای مختلفی برای بررسی وضعیت بیمار وجود دارد که در ادامه به مهم ترین و اصلی‌ترین آن‌ها اشاره شده است:

آنژیوگرافی

در این روش برای بررسی وضعیت قلب بیمار از عکس برداری با کمک اشعه ایکس استفاده می‌شود تا رگ‌های تغذیه کننده عضله قلب مورد بررسی قرار گیرد. برای انجام این کار با استفاده از یک لوله باریک و بلند به نام کاتتر از طریق پوست وارد رگ می‌شود و به سمت قلب حرکت داده می‌شود. سپس با کمک این لوله ماده‌ای به نام حاجب تزریق می‌گردد تا در عکس برداری وضعیت قلب واضح‌تر دیده شود.

ورزش

تست ورزش یکی دیگر از روش‌های بررسی مشکلات قلبی بیمار است. در این روش همانند نوار قلب از الکتروکاردیوگرام استفاده می‌شود با این تفاوت که با استفاده از تردمیل بیمار در حال انجام فعالیت بالا می‌باشد. در واقع در تست ورزش وضعیت و شرایط قلب بیمار در زمان انجام ورزش و یا فعالیت بررسی می‌گردد.

نوار قلب

با کمک این روش می‌توان بررسی کرد که در نواحی مختلف قلب چه اتفاقی افتاده است. در واقع ریتم و تعداد ضربان قلب به طور کامل بررسی می‌شود و با وجود این اطلاعات می توان وضعیت بیمار را به راحتی بررسی نمود. انجام نوار قلب در مدت زمان بسیار کوتاهی در حدود 10 الی 15 دقیقه قابل انجام می‌باشد.

اکوکاردیو گرافی

در این روش از امواج فراصوت برای تصویربرداری از قلب و وضعیت آن استفاده می‌شود. برای انجام این کار در ابتدا مایعی بر روی قفسه سینه زده می‌شود و سپس با حرکت دادن میله باریکی بر روی قفسه سینه به عکس برداری از آن پرداخته می‌شود.

منابع: ایران دکتر آنلاین، mayoclinic

33 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. کارشناس ایران دکتر می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  کلیه پزشکانی که در این لیست معرفی شده‌اند، جز بهترین متخصصان قلب و عروق مشهد هستند که می‌توانید به هر کدام از آن‌ها مراجعه کنید.

 2. احمدیان یزدی می گوید:

  سلام بنده 55 ساله هستم و چندوقتی است که احساس تنگی نفس در قفسه سینه و همچنین خستگی و بی‌حالی دارم. آیا امکان دارد این علائم به دلیل بیماری قلبی باشد؟

 3. کارشناس ایران دکتر می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  بله ممکن است تنگی نفس و ضعف و بی‌حالی از علائم نارسائی قلبی باشند. اما تشخیص علت دقیق این موارد تنها پس از معاینه و چکاپ توسط متخصص مربوطه ممکن است و بدون بررسی دکتر نمی‌توان علت بیماری را بیان کرد. پیشنهاد می‌شود جهت شروع پروسه درمان خود حتما در اسرع وقت به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

 4. موسوی می گوید:

  سلام. من پارسال مرداد ماه آنژیو انجام دادم و دکتر قلبم گفتند نیاز به جراحی نیست و گرفتگی رگ ها با انجام آنژیو و مصرف دارو برطرف می شود. متاسفانه امسال مجدد احساس تیر کشیدگی در قفسه سینه می کنم و فکر می کنم باید جراحی انجام بدهم. این دکترهای قلبی که معرفی کردید جراحی هم انجام می‌دهند یا خیر؟

 5. کارشناس ایران دکتر می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  توصیه می‌شود جهت تشخیص علت درد در قفسه سینه ابتدا به دکتر قلب و عروق مراجعه کنید، چنانچه ایشان تشخیص دهند که نیاز به جراحی است شما را به جراح قلب ارجاع می‌دهند.

 6. ترمه کاملیان می گوید:

  سلام ببخشید درد پشت قفسه سینه مربوط به ناراحتی قلبی میشه یا نه؟

 7. محمد می گوید:

  سلام ببخشید عمل قلب باز انجام بدیم بعدش تا چند وقت نمیشه فعالیت خیلی سنگین انجام داد؟

 8. مشاور ایران دکتر آنلاین می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  برای درد ناحیه پشت قفسه سینه می‌توانید با پزشک قلب و گوارش مشورت کنید. با آرزوی سلامتی برای شما.

 9. کارشناس ایران دکتر می گوید:

  با سلام ووقت بخیر
  بعد از جراحی قلب باز نیاز است تا بیمار به مدت 8 تا 10 هفته از انجام هرگونه فعالیت سنگین خودداری کند و سپس بعد از این مدت می‌تواند با صلاحدید جراح فعالیت‌های خود را به مرور از سر بگیرد.

 10. سینا می گوید:

  سلام ببخشید من سمت چپ سینه م درد میکنه ممکنه از مشکل قلبی باشه؟ سابقه بیماری قلبی ارثی هم نداریم و این روزا استرس زیاد دارم

 11. کارشناس ایران دکتر می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  بله ممکن است این درد در ناحیه قفسه سینه ناشی از نارسایی قلبی باشد، بنابراین بهتر است جهت پیشگیری از هرگونه مشکل احتمالی حتما در اسرع وقت به بهترین متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

 12. مستانه می گوید:

  سلام ببخشید من سوالی دارم ازتون من موقع راه رفتن سریع و یا تحرک زیاد تپش قلب دارم ممکنه مشکل قلبی باشه؟ باید به دکتر قلب مراجعه بکنم؟

 13. کارشناس ایران دکتر می گوید:

  با سلام و وقت بخیر
  بله توصیه می‌شود جهت پیشگیری از هرگونه مشکل احتمالی حتما به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا توسط ایشان ویزیت شوید.

« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *