نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

نوع پوست در عمل بینی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که می‌تواند در نتیجه جراحی و فرم بینی تاثیر بسیاری داشته باشد. پوست مناسب برای عمل بینی نیز مانند سایر عوامل همچون انتخاب یک پزشک خوب و متبحر، رعایت نکات و مراقبت‌های لازم در دوران نقاهت و همچنین استفاده به موقع از داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک متخصص از اهمیت بسیار بالایی در جراحی بینی برخوردار است. به دلیل اهمیت ویژه‌ای که این مسئله می‌تواند بر روی نتیجه جراحی و همچنین رضایت بیمار از فرم بینی خود داشته باشد، ما بر آن شدیم تا در مورد نوع پوست مناسب در عمل بینی بیشتر توضیح بدهیم و شما را با مزایا و معایب انواع پوست‌های بینی مانند عمل بینی با پوست ضخیم بیشتر آشنا کنیم. در ادامه مقاله همراه ما باشید:

انواع مختلف پوست در عمل بینی

نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

عمل زیبایی بینی یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین جراحی‌های زیبایی است که امروزه در بین خانم‌ها و آقایان از محبوبیت خاصی برخوردار شده است. با کمک این جراحی می‌توانید تمامی عیوب و نواقص ظاهری بینی خود را رفع کنید و فرم دلخواه را برای بینی خود ایجاد نمایید، به همین دلیل می‌توان گفت که این جراحی باعث ایجاد تغییرات اساسی در ساختار و ظاهر بینی می‌شود.
علاوه بر استخوان و غضروف بینی که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن در ایجاد فرم مناسب برای بینی بیمار است، از نوع پوست در عمل بینی نمی‌توان غافل شد، به این دلیل که بافت‌های زیر پوستی تاثیر زیادی بر روی نتیجه نهایی فرم بینی دارد.

تاثیر پوست بر عمل بینی
در واقع زمانی که از نوع پوست در عمل بینی صحبت می‌شود، بیشتر هدف ضخامت و یا نازکی آن می‌باشد که می‌تواند تاثیری بر روی نتیجه نهایی داشته باشد. البته رطوبت و یا خشکی پوست نیز در طول دوران نقاهت و مدت زمان آن نیز می‌تواند اثر بخش باشد. در ادامه به توضیح بیشتری در مورد نوع پوست مناسب برای جراحی بینی پرداخته خواهد شد.

مقاله پیشنهادی
هزینه عمل بینی در مشهد 1401 + عمل بینی با 3 میلیون

پوست مناسب برای عمل بینی کدام است؟

همان طور که به آن اشاره کردیم نوع پوست در عمل بینی می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی نتیجه جراحی داشته باشد، اما حال سوال اینجاست که پوست بینی چند نوع مختلف دارد؟
پوست بینی را می‌توان به دو دسته، پوست نازک بینی و پوست ضخیم بینی تقسیم کرد که هر کدام از آن‌ها مزیا و معایب خاص خود را در زمان جراحی دارد.

کاندیدای مناسب جراحی بینی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی با مشاورین ایران دکتر آنلاین ارتباط برقرار کنید:

عمل بینی با پوست ضخیم

در واقع در این نوع دسته از پوست بینی، جای امیدواری است که بتواند در زمان جراحی عیوب اسکلت بینی را در زیر ضخامت خود بپوشاند. اما با وجود این مسئله، باز هم ممکن است پوست ضخیم به عنوان یک چالش بزرگ در زمان جراحی شناخته شود.
در واقع به دلیل ضخامت پوست بینی، ممکن است بعد از جراحی ظرافت و نکات مثبت ظاهری بینی نیز در زیر چنین پوستی پنهان شود و نتیجه اصلی و نهایی از فرم بینی مشاهده نگردد.

در واقع کسانی که نوع پوست در عمل بینی برای آن‌ها به صورت پوست ضخیم و با غضروفی ضعیف می‌باشد، نمی‌توانند به دنبال فرم بینی فانتزی و یا عروسکی که تغییرات اساسی بر روی آن پیاده شده است باشند. برای اینگونه بینی‌ها پزشک بایستی با تقویت غضروف و اسکلت بینی تا جایی که امکان دارد نواقص و عیوب آن را رفع نماید، زیرا در غیر این صورت بیمار نمی‌تواند انتظار یک بینی با ثبات و زیبا را داشته باشد.

عمل بینی با پوست ضخیم

عمل بینی با پوست نازک

معمولا در افراد با پوست نازک پس از جراحی ممکن است جای اسکار بر روی بینی آن‌ها باقی بماند. البته این مسئله در پوست‌های ضخیم هم امکان پذیر است اما احتمال بروز آن بسیار کمتر است.
اما از عیوب اصلی پوست نازک این است که نمی‌توان به راحتی عیوب ساختار و اسکلت درونی بینی را پوشش داد و همین موضوع باعث ایجاد ناهنجاری‌های ناخوشایندی پس از عمل می‌شود. از این رو باید در انتخاب پزشک نهایت دقت را داشته باشید و بهترین و ماهرترین جراح در این زمینه را انتخاب نمایید تا بتواند با وجود پوست نازک بینی، بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورد.

در واقع پوست نازک بینی در زمان جراحی می‌تواند به عنوان یک چالش اساسی برای پزشک و تیم آن محسوب شود. از این رو نوع پوست در عمل بینی قبل از اقدام به انجام جراحی باید حتما تشخیص داده شود.

مزایا و معایب پوست نازک و ضخیم در عمل بینی

نوع پوست در عمل بینی که به دو دسته پوست ضخیم و نازک تقسیم می‌شود می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی نتیجه جراحی داشته باشد. در واقع پوست مناسب برای عمل بینی پوستی است که در آن جراح بتواند به راحتی اسکلت بینی را فرم بدهد و با کمک پوشش‌دهی مناسب پوست بینی به نتیجه دلخواه و ایده‌آل از عمل دست یابد.
هر کدام از پوست‌های نازک و یا ضخیم در عمل بینی دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که در ادامه به توضیح این موارد خواهیم پرداخت.

جراحی بینی اقساطی در ساری

معایب پوست نازک در عمل بینی

از معایب پوست نازک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود اسکار بر روی بینی پس از جراحی یکی از معایب پوست نازک می‌باشد.
 • پوست نازک در پوشش دهی ناهنجاری‌های موجود بر روی بینی بسیار ضعیف عمل می‌کند.
 • امکان بروز رگه‌های خونی و قرمز رنگ بر روی این مدل از پوست بینی بیشتر مشاهده می‌گردد.
 • یک چالش اساسی برای پزشکان و تیم آن برای دستیابی به اسکلتی خوش فرم و بدون وجود نواقص می‌باشد.

مزایای پوست نازک در عمل بینی

از مزایای پوست نازک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در پوست نازک، امکان دسترسی به ساختار و اسکلت بینی بسیار راحت‌تر می‌باشد.
 • دوران نقاهت در این نوع از بینی‌ها کمتر بوده و تورم و التهاب بعد از عمل به سرعت کاهش می‌یابد.
عمل بینی با پوست نازک

مزایا و معایب پوست ضخیم در عمل بینی

معایب پوست ضخیم درعمل بینی

از معایب پوست ضخیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به دلیل ضخامت زیاد پوست بینی، ممکن است بعد از جراحی ظرافت اسکلت و فرم اصلی بینی مشاهده نگردد.
 • معمولا اینگونه از بینی‌ها دارای غضروفی ضعیف می‌باشند که برای ایجاد تغییرات نیاز به تقویت اسکلت بینی دارند.
 • علاوه بر این مسئله، پوست ضخیم باعث می‌شود تا پزشک نتواند برداشت صحیحی از فرم نهایی بینی بیمار در زمان جراحی داشته باشد.
 • طول دوران نقاهت در افراد با بینی‌هایی با پوست ضخیم نسبت به سایر افراد، بسیار طولانی‌تر بوده و تورم، کبودی و التهاب در آن‌ها نیز بیشتر می‌باشد.

کبودی بعد عمل بینی با پوست ضخیم

 • در افراد با پوست بینی ضخیم ممکن است بعد از جراحی دچار بروز بافت‌های اضافه در زیر پوست شوند که باید تا زمان از بین رفتن تمامی زخم‌ها تحت درمان قرار گیرند.

مزایای پوست ضخیم در عمل بینی

از مزیت‌های داشتن نوع پوست ضخیم در عمل بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این نوع پوست‌ها می‌توانند به راحتی تمامی نواقص موجود بر روی اسکلت بینی را پوشش بدهند.

معمولا پزشکان توصیه می‌کنند تا بیماران با پوست ضخیم قبل از اقدام به جراحی برای کاهش ضخامت پوست بینی خود تحت درمان قرار بگیرند. معمولا این کار با برداشتن یک لایه چربی از پوست بینی انجام می‌شود.

پوست مناسب برای عمل بینی کدام است؟

همان طور که تا به اینجا به این موضوع اشاره کردیم، نوع پوست در عمل بینی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی و فرم بینی بیمار داشته باشد. به همین علت پزشک ممکن است در زمان جراحی با پوست بینی نازک و یا ضخیم با چالش‌های بسیاری روبه رو گردد که با کمک تجربه و تخصصی که در این زمینه به دست آورده است می‌تواند بهترین نتیجه را برای بیمار خود رقم بزند.

در پوست نازک، تجربه و هنر جراح می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی عمل بینی داشته باشد، چرا که نتیجه نهایی از آن به طور کامل نمایان است و هر ایراد کوچکی بر روی اسکلت بینی به صورت واضح قابل مشاهده می‌باشد. اما این مسئله را نمی‌توان برای بینی‌هایی با پوست ضخیم نیز نادیده گرفت، چرا که تمامی زحمات پزشک پس از عمل ممکن است در زیر پوست و بافت‌های چربی بینی پنهان شود و بیمار نتواند هنر و تلاش جراح خود را مشاهده کند.

در واقع بهتر است قبل از اقدام به جراحی، در مورد عمل زیبایی بینی و نوع پوست خود اطلاعات بیشتری کسب کنید و با آگاهی لازم در مورد خروجی و نتیجه‌ای که به دست خواهید آورد برای انجام عمل بینی خود اقدام نمایید.

منابع: ایران دکتر آنلاین , charlesthornemd