تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد ؟

تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد؟ یکی از مراقبت‌ها و نکات مهم که بعد از عمل بینی باید آن را به طور کامل رعایت کنید، بالا گرفتن سر خود تا مدت زمان مشخصی بعد از جراحی است. جراحی زیبایی بینی می‌تواند در تناسب سایر اجزای صورت با بینی هماهنگی مطلوبی ایجاد کند و همین موضوع نیز باعث می‌شود تا چهره شما هر چه بیشتر جذاب‌تر و زیباتر دیده شود.
اما یکی از موارد بسیار مهمی که تاثیر زیادی بر روی ظاهر بینی شما دارد، نوک بینی است که بعد از عمل باید به درستی چسب زده شود و برای جلوگیری از افتادگی نوک بینی بایستی از پایین انداختن سر خود نیز جلوگیری کنید.
همچنین زمانی که بعد از جراحی سر خود را بالا نگه می‌دارید، این مسئله باعث می‌شود تا از کبودی و التهاب بیشتر بینی خود نیز جلوگیری کنید و دوران نقاهت خود را کاهش بدهید.

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص بالا گرفتن سر بعد از عمل بینی و مدت زمان لازم برای انجام این کار بیشتر توضیح بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

افتادگی نوک بینی بعد از جراحی

همواره می‌توانید افراد بسیاری را مشاهده کنید که بعد از جراحی بینی خود از افتادگی نوک بینی شکایت دارند، اما این مسئله به چه دلیل رخ می‌دهد؟
در افراد مختلف زاویه بین لب بالایی و نوک بینی کاملا متفاوت است، به همین دلیل برای اینکه بتوانید به نتیجه‌ای مطلوب از آن دست پیدا کنید بایستی به یک پزشک و جراح متخصص و متبحر مراجعه نمایید.
دلایل متعددی وجود دارد که نوک بینی برخی از افراد بعد از جراحی دچار افتادگی می‌شود که در ادامه به بررسی مختصری از آن‌ها پرداخته شده است:

عمل بینی با لیزر در همدان

[irp posts=”408″ name=”ورم نوک بینی گوشتی بعد از عمل + 5 راهکار کاهش ورم”]

جلوگیری از افتادگی نوک بینی

از راهکارهای جلوگیری از افتادگی نوک بینی می‌توان به دو مورد مهم زیر اشاره کرد:

  • روش عمل بینی
  • مراقبت‌های بعد از عمل بینی

معمولا در بینی‌هایی که بافت چربی و ماهیچه‌ای بیشتری دارند نسبت به بینی‌های استخوانی بروز این عارضه (افتادگی نوک بینی) بیشتر رخ می‌دهد، از این رو پزشک با مهارت و سابقه‌ای که در این زمینه به دست آورده است می‌تواند با پیوند غضروف و تقویت بافت بینی از بروز چنین عارضه‌ای جلوگیری کند.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه جراحی زیبایی، امکان بروز چنین مشکلی به شدت کاهش پیدا کرده است. جراح با برداشتن بافت کمتری از بینی به جای کوچک کردن بیش از حد آن باعث تقویت بینی و نوک آن می‌گردد. در نتیجه یکی از عوامل موثر در افتادگی نوک بینی، روش عمل بینی است که توسط پزشک صورت می‌گیرد.
در این صورت پزشک مستلزم استفاده از پیوندهایی از بافت غضروفی برای بینی بیمار خود است که معمولا در قسمت‌هایی از پایه بینی گذاشته می‌شود. اینکار باعث بیشتر بینی و جلوگیری از افتادگی نوک بینی می‌گردد.

اما یکی دیگر از عوامل موثر در جلوگیری از افتادگی نوک بینی، رعایت مراقبت‌های بعد از عمل است. به عنوان مثال بالا قرار دادن سر بعد از جراحی بینی نیز می‌تواند عامل بسیار مهمی در جلوگیری از بروز این مشکل باشد.

برای دریافت ویزیت با بهترین جراح بینی شهر خود با مشاورین ایران دکتر آنلاین ارتباط برقرار کنید:

بالا نگه داشتن سر بعد از عمل بینی

خوابیدن به سمت پهلو بعد از جراحی زیبایی بینی نه تنها باعث ناراحتی بیمار شود، بلکه تورم و التهاب بعد از جراحی را نیز  افزایش می‌دهد. علاوه بر این مسئله زمانی که بعد از جراحی بینی به مدت زیادی به یک سمت بخوابید این مسئله می‌تواند باعث شود تا بینی شما بیشتر به یک طرف متمایل گردد.
برای اینکه از این مسئله جلوگیری کنید بایستی به مدت 6 هفته بعد از عمل زیبایی بینی، سر خود را در هنگام خواب بالا نگه دارید. برای اینکه بتوانید به ساده‌ترین روش این کار را انجام بدهید، بایستی در هنگام خواب دو بالشت در زیر سر خود قرار بدهید. اینکار نیز زمان بهبودی و طول دوران نقاهت شما را نیز کوتاه‌تر می‌کند.

علاوه بر اینکه در هنگام خواب باید این مسئله را رعایت کنید، بهتر است تا مدت زمانی بعد از جراحی از پایین انداختن سر خود نیز جلوگیری کنید. همان طور که گفتیم این موضوع هم می‌تواند باعث افتادگی در نوک بینی شما شود و هم اینکه کبودی و التهاب بینی شما را نیز افزایش می‌دهد.

بالا نگه داشتن سر بعد عمل بینی

تا چند روز بعد عمل باید سر بالا باشد؟

مدت زمان لازم برای انجام این کار می‌تواند به نوع بینی و همچنین روش جراحی شما بستگی داشته باشد. اما معمولا پزشکان این مدت زمان را در حدود 2 هفته تا 6 هفته در نظر می‌گیرند.
بالا قرار دادن سر علاوه بر اینکه در طول روز باید انجام گیرد، در هنگام استراحت و خوابیدن هم باید این نکته را رعایت کنید و سر خود را بالاتر از بدن قرار بدهید.
بهتر است برای رسیدن به نتیجه مطلوب و ایده‌آل از جراحی بینی خود، در مورد توصیه‌های لازم بعد از عمل با پزشک خود مشورت نمایید و به تمام نکات و توصیه‌های لازم توجه لازم داشته باشید.

[irp posts=”790″ name=”بهترین جراح بینی در شیراز + عمل بینی سال 1401″]

منبع: ایران دکتر آنلاین